Rozvrh pro školu v týdnu 11. – 15.9.

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 11/09/2023 - 15/09/2023
Celý den

Kategorie


Tabulka s cenou za pomůcky a učebnice:

PONDĚLÍ – expedice

Vyrazíme na inline brusle, koloběžky a skaty, každý dle své volby tak, aby byl schopen se alespoň základně pohybovat – zbytek už se naučíme společně. Cyklostezka v Dobřichovicích směrem do Mokropes je pro tento účel naprosto ideální, začneme proto tam. Na některém ze zastavení budeme pokračovat v úvahách, jaké dovednosti a vlastnosti potřebujeme v průběhu roku rozvíjet, abychom si na jeho konci troufli vyrazit na opravdovou přespávací a průzkumnou expedici. Pak si dáme oběd v dobřichovickém parku (uvaří Katy) a pokud se předpověď počasí neplete, využijeme horkého babího léta a odpoledne se cestou po cyklostezce do Řevnic vykoupeme v Berounce.
S sebou každý svůj dopravní prostředek, HELMU!, dle potřeby chrániče, plavky a ručník, expediční deník a psací potřebu, vodu na dopoledne, pak můžeme doplnit. Misky a lžíce půjdou případně půjčit.
Sraz těch, kteří jedou od Prahy bude v 8:20 na nádraží v Dobřichovicích. 
Řevničtí a další z opačného směru přijedou s Matoušem vlakem v 8:29, tedy 8:25 odjezd z Řevnic. 
Končíme v Řevnicích na nádraží v 15:30.

ÚTERÝ – starší badatelé

Sraz v BADATELNĚ – Sochorova E98, Řevnice v 8:30 – 9.00. Míša pojede ze Všenor vlakem a ukáže tentokrát dětem cestu z nádraží.
Dnes zahájíme projekt „Já kniha“, poté nás čeká dílna s Ditou Rakouskou (maminka Kvida a Františky) a výroba sedáků a matrací do naší zbrusu nové badatelny (detašované pracoviště ZeMě). Jako výplň využijeme zbytky z vlněné izolace při rekonstrukci velké jurty. Prosíme dětem přibalte – máte-li k dispozici – povlak na polštář – nejlépe obdélníkového tvaru, rozměr libovolný.
ZMĚNA -Po obědě půjdeme rovnou k řece, ať si děti vezmou plavky, osušku, a hlavně ať mají pokrývku hlavy.  A tam budeme měřit nebo stopovat sportovní výkony.
3.10. náš čeká exkurze a program v chráněné dílně Lemniskáta, kde si děti vlastnoručně vyrobí záznamník pro naše bádání. Více informací později.
Děti doprovodíme na nádraží.
Do naší nové badatelny pro malé i větší badatele poptáváme následující:
– starší karimatky – jako sedáky při práci venku v zahradě
– mikroskop
– nadbytečné nářadí do dílny či na zahradu
– měřící pásmo, ale i papírové či plastové metry se hodí.

ÚTERÝ – pohybovka, ČJ, M

Prosím o dovybavení penálů:)  – LEPIDLO, NŮŽKY A GUMOVACÍ PERO POTŘEBUJEME na ČJ a MA TÉMĚŘ VŽDY!
1. BLOK: Eliška a Španďa – hudební doprovod: Pohybovka s češtinou 
2. a 3. BLOK: Eliška čeština a Španďa matematika pro 1. a 2. ročník:
První den s matematikou začneme seznámením navzájem a povíme si, co nás čeká. Rozdáme si nové pracovní sešity, písanky a pomůcky. Vše si uspořádáme, podepíšeme, prozkoumáme co nás letos čeká a vrhneme se do práce:)
Prvňáčci začnou skrze hru objevovat kouzlo počítání a představivosti.
A druháčci budou pokračovat tam, kde loni skončili.

STŘEDA

Naše druhé zářijové setkání se ponese stále v duchu příprav na to, co nás společně čeká a uvědomování si, co všechno je komunikace.

Ráno si dáme rozcvičku venku a zahrajeme si pár her – to je už známý rituál.
Dále budeme připravovat deníky nebo tzv.reflexníky, které budeme používat k rekapitulaci dne. Více se pobavíme o naší motivaci k učení se cizího jazyka. Chtěly bychom Vás poprosit, abyste si o tom s dětmi doma promluvili – např. zavzpomínali, kde jste se s angličtinou nebo jiným cizím jazykem setkali toto léto, kde se s angličtinou setkáváte Vy, jestli a kde angličtinu používáte a kde ji budou v životě potřebovat vaše děti.
Obecně v angličtině děti budou určitě kreslit, psát, něco vyrábět. Tak jen připomínáme, že je fajn, když s sebou mají základní penálové vybavení: pastelky, fixy, tužku, ořezávátko..atd.
Odpolední koníci: U koní jsme se zorientovali, máme nastavena jasná pravidla bezpečnosti a víme, jak rozpoznat a řešit některé rizikové situace. Minule jsme si poseděli na koni bez sedla, ale na čištění a jízdy nedošlo. Tentokrát se budeme věnovat hlavně čištění, naučíme se pojmenovat nové pomůcky a nástroje, zároveň si připravíme výběh a jednoduchou úlohu v něm. Podle situace a počasí budeme koně vodit na jízdárně nebo půjdeme na vyjížďku do lesa.
Vybavení ke koním: Pláštěnka, pevné boty (nikoli sandálky) povinně pro všechny, cyklohelma nebo jiná 3-bodová přilba pro ty, kteří chtějí jezdit.  

ČTVRTEK – pohybovka, ČJ, M

Prosím o dovybavení penálů:)  – LEPIDLO, NŮŽKY A GUMOVACÍ PERO POTŘEBUJEME na ČJ a MA TÉMĚŘ VŽDY!
1. BLOK: Eliška: Pohybovka s češtinou 
2. a 3. BLOK: Eliška čeština a Gábina H. matematika pro 3. – 5. ročník
Český jazyk: slovní druhy
Matematika – všechny ročníky: opakovací úlohy
 Na hodiny matematiky je potřeba nosit následující vybavení: ořezaná tužka, gumovací pero, guma, kružítko, pravítko, trojúhelník, nepernamentní fixa – na psaní na folii (aby děti mohly smazat), ořezávátko, úhloměr (4. a 5. ročník)

ČTVRTEK – badatelé (mladší)

1. blok  9:00 – 10:30 = bádání venku
2. blok  11:00 – 12:30 = bádání, poznávání, pozorování, výtvarná tvorba, hry
3. blok  13:30 – 14:45 = pokusy, čtení, reflexe a zápis.
Začneme zkoumáním hranic našeho těla, měřením, skokem, hodem, během atd.
Ve druhém bloku budeme pokračovat se zabydlováním naší nové badatelny. Vyrobíme s Ditou maminkou Kvida a Františky polštáře k sezení. Prosíme, aby si děti přinesly povlak na polštář jakéhokoliv rozměru.
Ve třetím bloku pozorování zapíšeme a přečteme si příběh.
Pokud máte doma starší už nepotřebnou karimatku, pošlete ji prosím po dětech. Moc rádi z ní vyrobíme podložku k sezení v přírodě nebo na zahradě. Taky by se nám v budoucnu hodilo, aby děti měly nožíky k vyřezávání do dřeva. (Opinel s kulatou špičkou).

PÁTEK

Výtvarná tvorba na téma hranice, linie. Frotáž jako mapování prostoru.

Obecné informace:

  • Misky a lžíce s sebou
  • Vybavený penál: psací potřeby, pravítko (starší děti i kružítko), gumu, nůžky a lepidlo
  • Vhodné oblečení na pohybovku ( = bez punčocháčů), oblečení na ven

Blížící se akce:

Napsat komentář